کتاب «من زنده‌ام» مجموعه خاطرات خانم معصومه آباد از روزهای کودکی تا زمان اسارتش در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق است. وی روزهای ابتدایی جنگ در سن 17سالگی به مدت هزار و یک‌شب به اسارت در آمد و خاطرات او اکنون کتاب خواندنی «من زنده‌ام» را شکل داده است

 

 

 

 

كتاب، نقشی بی‌بدیل در تعالی آحاد جامعۀ اسلامی و تعمیق باورهای دینی و اصلاح سبك‌زندگی فردی و اجتماعی دارد. تاكید و تحریض مداوم رهبر حكیم انقلاب(دام‌الله‌ظله) بر گسترش كتابخوانی در میان اقشار مختلف جامعه و انتشار گاه‌گاه تقریظات معظم‌له بر كتاب‌هایی كه در عین داشتن محتوای غنی، مطالعۀ آن‌ها برای عموم افراد جامعه لذت‌بخش است، گواهی است بر ضرورت توجه جدی به ترویج فرهنگ مطالعه در میان عموم مردم ایران اسلامی.

مجمع ناشران انقلاب اسلامی با همكاری مراكز فرهنگی و موسسات مردمی با طراحی سلسله مسابقاتی تحت عنوان كلی «كتاب و زندگی» در نظر دارد گامی كوچك در جهت ترغیب مردم به مطالعۀ كتاب‌های ویژه بردارد.
اولین كتاب این سلسله مسابقات، كتاب فوق‌العاده اثرگذار «من زنده‌ام» نوشتۀ سركار خانم معصومه آباد است كه قصه‌ای روان و پركشش از ماجرای اسارت او در سن 17 سالگی در جادۀ ماهشهر-آبادان به دست نیروهای بعثی عراقی دارد و مملو از خاطرات تلخ و شیرین چهارسالۀ وی به عنوان یكی از چهار زن آزادۀ ایرانی است.
كتابی كه مزین به تمجید و تقریظ ویژه از سوی رهبر معظم انقلاب شد و در بخشی از آن این‌گونه مرقوم داشته‌اند:
«كتاب را با احساس دوگانه‌ی اندوه و افتخار و گاه از پشت پرده‌ی اشك، خواندم و بر آن صبر و همت و پاكی و صفا، و بر این هنرمندی در مجسم كردن زیبائی‌ها و زشتی‌ها و رنج‌ها و شادی‌ها آفرین گفتم. »
خوشوقتانه این كتاب اثرگذار در مدت كمتر از یك‌سال بارها به چاپ رسیده، لیكن با تلاش ویژه فعالان و مراكز فرهنگی می‌تواند و شایسته است كه به مخاطبان چند میلیونی در میان آحاد مردم دست یازد.

این مسابقه در ایام محرم و صفر با در دسترس قرار گرفتن كتاب من زنده ام با قیمت پشت جلد 8.500 تومان در كتابفروشی‌ها و مراكز توزیع محصولات فرهنگی آغاز می‌شود. (شایان ذكر است كه قیمت كتاب در بستۀ مسابقه، با كاهش 60 درصدی نسبت به قیمت معمول كتاب ارائه شده است.)
به همراه كتاب، سئوالات مسابقه و نحوه پاسخگویی و بر چسب كد ده رقمی شركت در مسابقه قرار دارد.
كسانی كه قبلا كتاب را با قیمت بالاتر تهیه كرده‌اند نیز می‌توانند با
خرید كد ده رقمی شركت در مسابقه از طریق همین سایت، در مسابقه‌ به صورت انفرادی شركت نمایند.
هر خانواده با خرید یك كتاب تا 3 پاسخ نامه را می‌تواند ارسال كند و در مسابقه شركت نماید. هر كتاب یك «كد یكتا» دارد و طبق دستور‌العمل پاسخ‌ها به همراه كد كتاب ارسال می‌شوند.
جایزه مسابقه حقیقتا خواندن و لذت بردن از این كتاب كم نظیر است اما با همت دستگاه های مسئول و برخی مراكز فرهنگی تعدادی جایزه مادی و معنوی از جمله صدها سفر زیارتی و بیش از یكصد سكه بهار آزادی و بیش از دو میلیارد ریال هدایای نقدی ، تدارك شده است كه می تواند اختصاصی مراكز فرهنگی نیز تدارك شود.
مولف محترم كتاب، بانی جایزه ویژه ای برای دختران و پسران 17 ساله كشورمان نیز شده است.
در صورت وجود هرگونه ابهام در هر بخش با شماره تلفن دبیرخانه ستاد 88979206 تماس حاصل فرمایید.
    برای كسب اطلاعات بیشر می توانید به سایت كتاب زندگی مراجعه فرمائید