حاج قاسم سلیمانی و برادر آزاده و جانباز مرتضی حاج باقری فرمانده تخریب

در جمع رزمندگان خط شکن تخریبچی لشگر41 ثارالله 

 

 

  


بسم الله الرحمن الرحیم

فَلْیُقاتِلْ فی‏ سَبیلِ اللَّهِ الَّذینَ یَشْرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا بِالْآخِرَةِ وَ مَنْ یُقاتِلْ فی‏ سَبیلِ اللَّهِ
فَیُقْتَلْ أَوْ یَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتیهِ أَجْراً عَظیماً(سوره نساء آیه74)

این کتاب رایحه‌ای است از بوستان معطر مردان مردی که بارها بر مسیر به انحراف رفته‌ی بشریت‌، طریق جدیدی گشودند و خطی سرخ و ماندگار را برای گم نشدن‌ها و نیفتادن‌ در انحراف‌ها‌، نشان‌گذاری‌ کردند. این کتاب که با همت مردان لمس کننده‌ی آن بوستان و استشمام کننده‌ی آن رایحه‌ها به تحریر درآمده است‌، ذره نوشته‌ای است از حقیقت آن دنیای نادیده در نیمه‌های تاریک شب‌. آفریده‌ای که ملائکه‌الله با دیدن عظمتش سر بر سجده‌ی خاک نهادند و فریاد تبارک‌الله احسن الخالقین سردادند.

سرگذشت مردان پاره پاره و تکه‌های بر زمین فرش شده برای عبور جندالله در حمایت از حزب‌الله. غنچه‌های آویزان بربلندی‌ای سیم خاردارها. سرگذشت بی‌دست و پاها. سرگذشت چشم‌های برخاک افتاده.

کلمه‌ی تخریب‌، شاید برای آنچه می‌بایست در وصف آن جوانان و مردان با عظمت نقل کرد‌، عبارت جامعی نباشد. وقتی نوبت به توصیف این مجموعه‌ی استشهادی فداکار می‌رسد‌، فکر و قلم از یافتن کلمه‌ای که قادر به ترسیم آن حقیقت باشد‌،عاجز می‌ماند واژه‌ی تخریب و نام بچه‌های تخریب برای آشنایان جنگ‌، ترسیمی است از نیمه‌های تاریک شب . انسان‌های شلاق‌زده بر ترس و دلهره‌.

چه بگویم؟! قلم از ترسیم‌عاجز ، زبان از بیان‌قاصر و قلب از یاد آن‌ غیر طاهر. لب‌هایی که در زیر نور کم فروغ ماه‌، در درون هزاران تله‌ی مرگ‌، مشغول ذکر خداست. دست و پاهایی که برای بر زمین افتادن‌د و بی‌تابی می‌کنند. چشمان زیبایی که با دقت می‌نگرند و می‌جویند و برای حفظ دیدگان دیگری بر زمین می‌افتند.

همه‌ی این‌ها حوادث بی‌فریادی است که صدای آه آن را هم‌، دشمن در چند قدمی نمی‌شنود. معبری که با سرخی خون‌، ترسیم عبور می‌کند و با ابدان بر زمین افتاده‌، نشان گذاری می‌شود تخریب یعنی نافله‌های پشت تله‌های مرگ. سجده‌های شکر پس از بازگشت‌؛ نه برای زنده ماندن‌، بلکه برای توفیق حیات بخشیدن. تخریب یعنی ختم داوطلبانه‌ی زندگی خود برای حیات دیگران. تخریب یعنی قرائت کمیل و عاشورا که با جان خوانده می‌شد و کمتر عارفی چنین حضور حقیقی را به خود دیده است تخریب قدم زدن در نزدیک‌ترین سرزمین خدا ، مردانی که علی و فاطمه علیه السلام و اولاد مطهرشان به دیدنشان آمدند. سرهای بر زانو گرفته‌ی ائمه. تخریب یعنی خنده‌ِ کشته شده بر لبان فتح شده‌ی مردی در انتهای معبر. مردان خفته بر طریق مرگ‌، برای عبور بهشتیان به صراط نور.

تخریب یعنی جعفرزاده‌، اقبالی‌، طالبی‌، انجم شعاع‌، باقری‌، حسینی ‌، اخلاصی و...

یادگارانی که نام‌شان قلبم را می‌فشارد و یادشان ذکرروزانه‌ام است اسماء حسنایی که خداوند به خلقت‌شان مباهات می‌کند. آفرین و رحمت خداوند بر قلم و قدمی که آن‌ها را نه برای خود آن‌ها‌، بلکه برای این نسل تشنه بشناساند و بنمایاند.

قاسم سلیمانی