یک زمان حاج‌آقا دولابی، ابراهیم را می‌بیند و صبر می‌کند تا جمعیت بروند

سپس به او می‌گوید آقا ابراهیم کمی من را نصحیت کن که

این شهید شرمنده می‌شود و می‌گوید چه می‌گویی.

 

 

در مراسمی به مناسبت میلاد حضرت علی‌اکبر و روز جوان و به یاد 300 شهید نوجوان گردان‌های کمیل و حنظله و شهید ابراهیم هادی، حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینکه شهید بزرگوار و شاخصی که نام زیبای سرفصل این مجلس نورانی قرار گرفته شهید ابراهیم هادی است، گفت: ابراهیم هادی یک شهید برجسته در بین 250 هزار شهیدی است که در طول دفاع مقدس تقدیم کرده‌ایم.

پناهیان با اشاره به کتاب «سلام بر ابراهیم» تصریح کرد: به همه توصیه می‌کنم که کتاب «سلام بر ابراهیم» را مطالعه کنند و مطمئن باشند که نگاه و رفتارشان تا قبل از مطالعه این کتاب متفاوت خواهد شد.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: شهید ابراهیم هادی نه عالم دینی بود که بگوییم او طلبه بوده است و با ما فرق دارد و نه جزو سرداران دفاع مقدس بوده که بگوییم او جزو بزرگترهای جامعه بوده است و یکی از میان همین مردم بوده است.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های شهید ابراهیم هادی اظهار کرد: او یک ورزشکار به معنای تمام کلمه بوده است که بعدها در جبهه حاضر می‌شود و برای گردان و کانال کمیل یک افتخار جاودانه است و شاید حضرت ولی‌عصر (عج) بعد از ظهور از این کانال یاد کنند. در عین حال کانال کمیل به شهید ابراهیم هادی افتخار می‌کند.

پناهیان افزود: مردم تهران اگر بخواهند نمونه‌‌ای از خوب‌ها مثال بزنند، خوب است که شهید ابراهیم هادی را یاد کنند و شاید خوبان تهران روز قیامت پشت‌سر ابراهیم هادی وارد بهشت شوند.

 

 

 


این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه حاج‌آقا دولابی اهل تعارف و مبالغه نبود، تصریح کرد: یک زمان حاج‌آقا دولابی، ابراهیم را می‌بیند و صبر می‌کند تا جمعیت بروند سپس به او می‌گوید آقا ابراهیم کمی من را نصحیت کن که این شهید شرمنده می‌شود و می‌گوید چه می‌گویی.

وی گفت: حضرت آیت‌الله بهجت می‌فرمودند که از صدها کلاس اخلاق بالاتر، این است که انسان، زندگی خوبان را مطالعه کند.

پناهیان افزود: در دهه 60 و دوران دفاع مقدس، جوان شاخص تهرانی کسی جز ابراهیم هادی نیست که البته این حرف براساس آگاهی ما است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه متواضعانه مرقد تمام شهدایی که اهل گود زورخانه بوده‌اند را می‌بوسم، خاطرنشان کرد: از کنار شهید هادی عبور نکنید، من واقعاً مانده‌ام چرا واقعا در تمام گودهای زورخانه سراسر کشور کشور تندیس شهید هادی نصب نمی‌شود. شهید هادی یک عجوبه دیگری است و نام او در یک محیط، اثرگذار است.

وی افزود: اگر کسی می‌خواهد نمونه‌ای از نسل انقلاب را ببیند باید به پابوس شهید هادی برود و ستادهای امر به معروف و نهی از منکر و جوان‌هایی که کار فرهنگی را دوست دارند بی‌تردید یکی از الگوهای‌شان شهید هادی است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شهید هادی از تئوریسن‌های روش‌های تعلیم و تربیت آگاهتر بوده است، گفت: این شهید توانسته بود بعثی‌ها را در مقابل خودش در جبهه جذب و تسلیم کند و به سمت نیروهای خودی بیاورد.

پناهیان افزود: اگر سریالی برای شهید ابراهیم هادی ساخته شود که خود او به سازنده آن لیاقت دهد مطمئن هستم مردم دوست دارند که شب‌های ماه مبارک رمضان را با این سریال بگذارند.

وی با بیان اینکه سریال‌های خوب هم داریم، خاطرنشان کرد: شهید هادی چیز دیگری است. ما مقام شهدا را نمی‌فهمیم و ابراهیم، مرید خیلی‌ از شهدای دیگر بود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه شهید هادی چندین بار از ناحیه پهلو، گلو و صورت مجروح شده بود، خاطرنشان کرد: زندگی شهید هادی داستان‌های بسیار جذابی دارد که افسانه‌های فیلم‌های جنگی غربی به پای آن نمی‌رسد. به فیلم‌سازان توصیه می‌کنم اگر هنرتان ضعیف است، برای شهید هادی کار کنید که هنرمند می‌شوید چرا که داستان‌ها او به شما تکنیک می‌دهد و دغدغه او در تمام طول عمر اخلاص بود.

پناهیان گفت: امام خمینی (ره)‌ کسی بود که به عنوان رهبر سیاسی این هنر را داشت که چنین گل‌هایی را از دل این خاک برویاند و در جامعه پرورش دهد.

وی افزود: سابقه بعضی از سیاسیون نشان می‌دهد که قدرت مهار دارند و مثل اشعث که حضرت علی (ع) را مهار کرد و نگذاشت ایشان کارش را تمام کند اینها نیز بلد هستند که چه کار انجام دهند.

 

 این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه زمانی که قطعنامه را تحمیل کردند چرا امام متأثر شد و تا آخر عمر لبخند نزد، گفت: امام (ره) به شدت متأثر شده بود چرا که دید عده‌ای موفق شدند ایشان را مهار کنند. چون امام با همان ادامه جنگ رویش‌هایی مثل هادی را ادامه می‌داد و اگر با جنگ پیروز می‌شدیم، امروز اینقدر مسلمانان مظلومانه قتل‌عام نمی‌شدند.

پناهیان گفت که کسانی که امام را مهار کردند در روز قیامت در کنار داعشی‌ها در صحرای محشر دیده می‌شوند.

وی افزود: بعضی از سیاسیون مثل امام خمینی (ره)‌ وقتی در جامعه هستند، خوب‌ها را از دل دریا بیرون می‌آورند و برای تاریخ الگو می‌کنند ولی بعضی از سیاسیون وقتی وارد جامعه می‌شوند، خرچنگ از دل دریا بیرون می‌آورند و قدرت خودشان را تضمین می‌کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه  امروز هم رهبر معظم انقلاب از دل جهان، کسانی را مثل ابراهیم هادی بیرون می‌آورند، تصریح کرد: امام و رهبری دو سیاست‌مداری هستند که دیده‌ایم از دل جامعه ابراهیم‌ هادی‌ها بیرون می‌آورند و ما سیاست‌مدارانی می‌خواهیم که گوهرهای تابانکی مثل ابراهیم هادی را از دل این خاک پرگهر بیرون آورند.

پناهیان با اشاره به کتاب «سلام بر ابراهیم» خاطرنشان کرد: وقتی این کتاب را خواندم به تهرانی بودن خودم خیلی افتخار کردم چرا که همه زیبایی‌های نهفته در این خاک، زنده شد.

وی با تأکید بر اینکه کتاب «سلام بر ابراهیم» کتابی نیست که از زندگی کسی حرف بزند که مدعی حزب‌اللهی بودن باشد و می‌توانید یک آدم را از نزدیک تجربه کنید، گفت: به جوان‌هایی که اهل تفریح هستند پیشنهاد می‌کنم که این کتاب را بخوانند و بدانند که با کتاب هم می‌شود خوش‌گذرانی کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: کسانی که مکتب ما را نمی‌شناسند، اگر با هادی آشنا شوند به مکتب ما احترام خواهند گذاشت.

پناهیان در پایان با بیان اینکه شهدای ما غلامان شهدای کربلا و خاک قدم‌های علی‌اکبر حسین (ع) هستند، گفت: شهید هادی برای مردم افتخار است و وقتی داستان علی‌اکبر حسین را می‌شنویم می‌توانیم به شهید هادی که علی‌اکبر ما است بگوییم زمانی که پیش امام حسین (ع) رفتی سلام ما را هم برسان.