رسول معاون گروهان والعادیات بود و این گروهان هم مسولیت شکستن

خط دشمن در جزیره ام الرصاص در عملیات والفجر8را بعهده داشت.

 

  

رسول معاون گروهان والعادیات بود و این گروهان هم مسولیت شکستن خط دشمن در جزیره ام الرصاص در عملیات والفجر8را بعهده داشت.رسول هم از جمله رزمنده های بود که با نفس شهید حاج عبدالله نوریان مدت زمانی جذب گردان تخریب شده بود.چند روز قبل از عملیات والفجر8 عکاس لشگر اومده بود در روستای ام النوشه در کنارکارون که مقر غواص ها بود تا چند تا عکس بگیره... رسول هم یک عده رو دور خودش جمع کرد تا بقول خودش عکس حجله ای بگیره....اول اکبرخداکرمی اومد و بعد سیدمجید...علی الهی هم با عجله و شلوغ بازی خودش رو رسوند...عبدالرحمن سلیمانی هم به تهش رسید... من هم با داد وفریاد هرچی گفتم صبرکنید من هم فین ها رو دربیارم و بیام ....دیگه عکاس عکس و گرفته بود...

و اینگونه عکس حجله ای رسول کشاورز ثبت شد...

 

  

روستای ام النوشه کنارکارون.......

به تاریخ 15 بهمن سال 64

گروهان غواصی مستقل والعادیات

نفرات حاضر درعکس....

از سمت راست..شهید اکبر خداکرمی19ساله..معروف با اکبر تاشو...پشت سرش شهید عارف و عاشق عبدالرحمن سلیمانی 20 ساله...نفردوم شهید رسول کشاورز 20ساله... نفرسوم سید مجیدمیرمحمدی 19 ساله...و نفرچهارم شهید محمد علی الهی 20ساله.

البته هیچکدوم از این ها در عملیات والفجر8 شهید نشدند...


رسول کشاورز چند ساعت قبل از عملیات والفجر8 برای آخرین هماهنگی به قرارگاه رفته بود که درمسیر برگشت که ماشین ها باید در تاریکی شب چراغ خاموش میومدند با ماشینی که از روبرو میومد شاخ به شاخ شدند و رسول به علت ضربه به سرش بیهوش شد وبه عملیات نرسید... رسول در عملیات کربلای 5 در حالیکه جانشین گردان امام سجادعلیه السلام لشگرده سیدالشهداء(ع) بود با گردانش از پهلو به دژ شلمچه حمله کرد و بعد هم مقتدرانه وارد 5 ضلعی کربلای 5 شد و ضرب شصت فرزندان خمینی رو به کفاربعثی نشون داد و چند روز بعد در اولین روز بهمن ماه 65 از شلمچه پرکشید و در قطعه 29 گلزار شهدای بهشت زهرا سلام الله علیها ساکن شد.

عبدالرحمن سلیمانی هم اواخر اردیبهشت سال 65 از منطقه عملیاتی شرهانی پرکشید و او هم به قطعه 53 گلزار شهدای بهشت زهراءسلام الله علیها اومد..

اکبر خداکرمی و محمد علی الهی هم در اولین ماه تابستان سال 66 از ماووت آسمانی شدند و کنار سایر یارانشون درگلزار شهدای بهشت زهرا سلام الله علیها آرمیدند..

و تنها سید مجید مونده که انشاءالله او هم با شهادت میره... اونها به ما قول دادند که منتظر ما بمونند تا ما بهشون ملحق بشیم

 

 

راوی:جعفرطهماسبی