فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح گفت: هر کدام از کاروان‌‌های راهیان نور که به اهواز رهسپار می‌شوند می‌توانند با حضور در پادگان شهید محمودوند پیکرهای مطهر شهدا تازه تفحص شده را زیارت کنند

 


به گزارش شهدای ایران؛ سرهنگ حسین عشقی، فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در مورد پیکرهای شهدای تازه تفحص شده گفت: پیکرهای مطهر 26 شهیدی که به تازگی در مرز شلمچه مبادله شده‌اند هم اکنون در پادگان شهید محمودوند اهواز قرار دارند. پیکرهای طیبه این شهدا جهت زیارت کاروان‌های راهیان نور در این پادگان قرار گرفته‌اند. هر کدام از کاروان‌‌هایی که جهت زیارت مناطق عملیاتی جنوب به اهواز رهسپار می‌شوند می‌توانند با حضور در پادگان شهید محمودوند اهواز پیکرهای مطهر شهدا تازه تفحص شده را زیارت کنند.

 

وی افزود: تاکنون چندین کاروان دانشجویی از دانشگاه‌های مختلف کشور برای زیارت این شهدا آمده و هیات‌های مختلفی برنامه دیدار  و تجدید میثاق با 26 شهید دوران دفاع مقدس را در پادگان شهید محمود وند داشته‌اند و این برنامه‌ها توسط هیئات مذهبی و کاروان‌های دانشجویی در شب‌های آتی ادامه خواهد داشت.

در مراسم تبادل پیکرهای مطهر شهدا که صبح روز دوشنبه 7 بهمن ماه92 در مرز شلمچه انجام شد پیکر مطهر26 شهید دوران دفاع مقدس با جسد 7 عراقی کشته شده مبادله شد. این مراسم با حضور سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، کاروان‌های راهیان نور و مردم شهید پرور آبادان و خرمشهر برگزار شد.

طبق اعلام سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح این پیکرها در طول دوره عملیات تفحص اخیر در جزایر مجنون و فاو کشف شده‌اند و مربوط به عملیات خییر و تک دشمن در فاو هستند.